Mandrake Logo
Ця стор╕нка в тенетах присвячена перекладам популярного дистрибутива Мандрейк Л╕накс укра╖нською мовою.
  ПЕРЕКЛАДИ
 
 • Команда перекладач╕в укра╖нською
 • Поточний стан перекладу укра╖нською
 • ╤нструкц╕╖ по перекладу Мандрейк Л╕накс (англ╕йською)

  Настанови з установки linux Mandrake 8.0 (переклад Андр╕я Добровольського)
 • ДОКУМЕНТАЦ╤Я
   

  Проект перекладу дистрибутиву Mandrakelinux

  Л╕накс Мандрейк (Mandrakelinux) належить до дистрибутив╕в з п╕дтримкою багатьох мов ╕ серед них одну з найкращих п╕дтримок ма╓ укра╖нська мова. В той же час Мандрейк - один з найкраще пристосованих дистрибутив╕в для неп╕дготовлених початк╕вц╕в.

  Для забезпечення укра╖нського користувача укра╖номовним Л╕наксом потр╕бн╕ ще деяк╕ зусилля.

  За станом на липень 2004 перекладено близько 96% файл╕в, специф╕чних для Мандрейк Л╕накс, проте для покращання якост╕ перекладу вони вимагають вичитування. Детально стан перекладу наведений на стор╕нц╕, присвячен╕й локал╕зац╕╖ Мандрейк Л╕накс. Запрошу╓мо до сп╕впрац╕ вс╕х бажаючих. На ц╕й же стор╕нц╕ можна звантажити файли для перекладу. Йдучи за посиланням з вказаними в╕дсотками перекладеного отрима╓те файл з *.bz2 арх╕вом текстових пов╕домлень для перекладу.

  Починаючи ╕з зб╕рки 10.1 буде зд╕йснена спроба перекладу документац╕╖. Тут роботи дуже багато, бажаючим допомогти прошу звертатися в розсилку перекладач╕в Мандрейка.

  Кр╕м того актуальними ╓ задач╕ доведення до розуму шрифт╕в у деяких випадках, перекладу дов╕дки для Центру керування ╕ перекладу опис╕в пакунк╕в.


  Як перекладати для Мандрейк Л╕накс?

  Загалом робота над локал╕зац╕╓ю викону╓ться дуже просто -- ви берете соб╕, що ц╕каво перекладати (чи укра╖н╕зувати -- додавати клав╕атури, тощо). Робите, ╕ в╕дсила╓те координатору (чи сам╕ ста╓те координатором, якщо це новий проект). Або нав╕ть просто в╕дсила╓те безпосередньо в команду розробки того чи ╕ншого програмного засобу. З мандрейком ситуац╕я проста: ╓ поштова розсилка, в як╕й орган╕зовано роботу з перекладання (див. нижче), ╕ ╓ ╖хня стор╕нка, де викладений стан переклад╕в. Адреса: http://www1.mandrakelinux.com/l10n/uk.php3

  Крайн╕й стовпчик праворуч -- посилання на сам файл, який треба перекладати. Звантажу╓те його ╕ переклада╓те. В б╕льшост╕ випадк╕в цей файл вже частково був перекладений, в його заголовку скор╕ше всього сто╖ть пр╕звище ╕ (можливо) електронна адреса останнього перекладача. В такому випадку краще звернутись в розсилку ╕ пов╕домити про сво╓ бажання взяти цей файл, щоб не робити подв╕йну роботу. Про зак╕нчен╕ переклади найкраще пов╕домляти в розсилку для ╖х вичитування в╕дсилання в cvs.


  Поштова розсилка для перекладач╕в Мандрейк Л╕накса

  На http://sourceforge.net/projects/utrans заснована спец╕ал╕зована поштова розсилка для перекладач╕в дистрибутива. Вс╕ питання з приводу переклад╕в специф╕чних для Мандрейк Л╕накса можете адресувати в цю розсилку.

  Перш, н╕ж починати перекладати, переконайтеся, що саме над цим документом ще н╕хто не працю╓, запитавши про це в поштов╕й розсилц╕.

  Додатково:
  в принцип╕, непогано б бути п╕дписаним на лист розробник╕в Мандрейка (Cooker), щоб мати уяву коли потр╕бн╕ переклади. Переклади потр╕бн╕ в основному до виходу чергово╖ верс╕╖, п╕д час активно╖ розробки бува╓ дуже важко угнатися за розробкою, а в пер╕од п╕дготовки до випуску, коли розробка заморожена -- ста╓ реально. Тому, якщо ви бачите, що випуск чергово╖ верс╕╖ системи наближу╓ться -- це означа╓ час братися ╕ п╕дганяти переклади. (Не завжди правда це вда╓ться).

  Адреси поштово╖ розсилки Cooker:

  List-help:     mailto:sympa@linux-mandrake.com?subject=help
                            
  List-subscribe:  
  mailto:sympa@linux-mandrake.com?subject=subscribe%20cooker
  
  List-unsubscribe: mailto:sympa@linux-mandrake.com?subject=unsubscribe%20cooker
  
  List-post:    mailto:cooker@linux-mandrake.com
  
  List-owner:   mailto:cooker-request@linux-mandrake.com
  

  Форум

  Для зворотнього зв'язку з укра╖нськими користувачами дистрибутиву створено форум Ukrainian MDK l10n Якщо у вас ╓ зауваження чи пропозиц╕╖ щодо перекладу, цей форум створено саме для вас.

  В╕та╓мо Серг╕я Рибальченка з народженням синочка!!!

  Серг╕й вже не одинокий. В координатора перекладач╕в Мандрейка Пабло народилася д╕вчинка Л╕за! Дружньо вс╕ в╕та╓мо!!!


  Стор╕нки пос╕бника укра╖нською
    consoletype.1
  detectloader.8
  doexec.1
  enable_X11_numlock.1
  init.sh.8
  mailcap.4
  netreport.1
  ppp-watch.8
  rebootin.8
  run-parts.8
  supermount.8
  sys-unconfig.8
  urpmi.addmedia.8
  usleep.1
    RPM
   [Download]

  366 visitors to this page